TR StarBlade
Towarzystwo Rolkarskie StarBlade

Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jeździmy w każdą środę o 17:00 na Żarowo, jazdy z Tesco odwołane do czasu oczyszczenia ścieżki przez wójta Kobylanki.


Wykaz tras dla rolkarzy w obrębie oddzaiływania TR StarBlade.


CARGO - trasa licząca wraz ze wszystkimi swoimi odnogami 14,5 km (ponieważ są ślepe odnogi pokonujemy ją w tą i z powrotem i tak też liczony jest dystans). Najbardziej zbliżona do standardowej trasy typu miejskiego. Są podjazdy i zjazdy (jeden dość stromy zakończony łukiem i wjazdem na ulicę), przejazdy przez tory i ulice, nieliczne i krótkie przejazdy po polbruku. Asfalt w 90% bardzo gładki ale można znaleźć odcinki typowo miejskie z asfaltem chropowatym i nierównym. Asfalt na bardziej uczęszczanych odcinkach z reguły jest czysty i bez niespodzianek, czasami tylko po koszeniu traw zdarzają się nie uprzątnięte odcinki. Trasa najlepiej nadająca się do treningów przed startami.
ŻARÓWA - trasa o długości 3,5 km. Płaska, mało urozmaicona, bezpieczna. Nie przecina się z żadną ruchliwą drogą, odizolowana niemal w całości od ruchu samochodowego. Są jedyne nieliczne wjazdy na posesje. Trasa idealna do treningu techniki jazdy i dla początkujących rolkarzy. Z reguły czysta i zadbana.
MOTANIEC - trasa o długości 10,5 km. Urozmaicona, z podbiegami i zjazdami. Ciekawie położona w sąsiedztwie Jeziora Miedwie. Idealna dla wczasowiczów bazujących nad jeziorem. Asfalt na odcinku od Stargardu do Lipnika w złym stanie choć bez dziur, bardzo chropowaty. Przejazd po nim wywołuje efekt mrowienia w stopach :-). Na pozostałym odcinku asfalt idealnie gładki. Ścieżka bywa brudna i piaszczysta, szczególnie po intensywnych deszczach, trzeba omijać kamienie i gałęzie obłamane z drzew rosnących koło ścieżki.
BANIE - trasa o długości 15 km. Dość urozmaicona jak na nasze Zachodniopomorskie) tereny. Ciekawie położona. Ścieżka poprowadzona jest dawną trasą kolei wąskotorowej. Trasa idealna na wypady treningowo-rekreacyno-grilowe.
DZIWNÓWEK - trasa o długości 7 km. Płaska. Ciekawie położona. Bardzo dobra na poranne wypady na rolki, rodzina smaży się na plaży a my śmigamy na rolkach.Wykonanie: Krzysztof Lizut Strony internetowe