TR StarBlade
Towarzystwo Rolkarskie StarBlade

Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jeździmy w każdą środę o 17:00 na Żarowo, jazdy z Tesco odwołane do czasu oczyszczenia ścieżki przez wójta Kobylanki.

2012-06-10
10.06.2012 - STR StarBlade testowało nową ścieżkę w Baniach
W słoneczną i ciepłą niedzielę członkowie i sympatycy STR wybrali się na testowanie nowo-wybudowanej ścieżki rowerowej w okolicach miejscowości Banie. Trasa liczy troszeczkę ponad 15 km. Tak więc przejechanie jej w obie strony to ponad 30 km, całkiem niezły wynik. Trasa jest bardzo urozmaicona i ciekawa. Prowadzi przez pola i lasy dawnym torowiskiem kolei wąskotorowej. Przecina po drodze strumień płynący w głębokim wąwozie.
Sama ścieżka na niemal 90% długości jest dość wąska i best replica watches mieści się na niej tylko jeden rolkarz, od biedy dwóch rowerzystów. Jest jednak odcinek przypominający drogę o szerokości co najmniej 6 m. Podczas jazdy trzeba zachować ostrożność ze względu na przejazdy przez drogę i liczne zjazdy z tejże drogi. Zjazdy z drogi publicznej wyłożone są polbrukiem. Wysokość polbruku i asfaltu na ścieżce nie jest jednakowa brak też połączenia ich na styk, co dla mniej wprawnych rolkarzy może rodzić problemy. Zjazdy ograniczone są słupkami uniemożliwiającymi poruszanie się po ścieżce pojazdów czterokołowych. Ścieżka jest budowana w 2012 roku lecz już teraz dają się we znaki wybrzuszenia wykonane przez rośliny rosnące pod asfaltem i szukające słońca :-(. Nie wróży to nic dobrego. Cieszmy się póki co, tym co mamy bo "ścieżki tak szybko odchodzą".
Trasa w dniu testu była bardzo brudna (kamienie, gałęzie) i wiele razy tylko dzięki wysokim umiejętnościom naszych rolkarzy uniknęliśmy przyziemienia. Nie sztuka wybudować, sztuka utrzymać w stanie nadającym się do użytku.
Podczas przejazdu można spotkać wielu rowerzystów a nawet trafiła się jedna rodzina rolkarzy.
Podsumowując trasa godna uwagi i polecenia ze względu na swoją długość i ciekawe położenie.


Wykonanie: Krzysztof Lizut Strony internetowe